»To ni nič novega. Politične stranke, interesne skupine, gospodarski lobiji poskušajo ves čas okrepiti svoj vpliv. To je njihov interes. Mi pa moramo zgraditi Kitajski zid. Moramo se braniti in reči: tega ne moremo dovoliti. To bi bil absurd za kakovostno novinarstvo.«
»Živimo v medijskem okolju, ki je do BBC-ja zelo sovražno. Veliko medijev v Združenem kraljestvu nadzirajo sile, ki se ne strinjajo z javno radiotelevizijo in menijo, da je ne bi smelo biti.«
»V našem poklicu je malo usmiljenja. So pa tudi napadi ... Napadi na verodostojnost, kakršnih nismo doživeli že več let. Ne smemo spregledati, ne v Veliki Britaniji ne v Nemčiji, da je napad na verodostojnost javne radiotelevizije na železnem repertoarju populističnih strank. Sistematično poskušajo uničiti verodostojnost.«
»Zaradi tega se je kultura nekoliko spremenila. To bomo videli tudi pri volitvah direktorja ali direktorice. Nobene možnosti ni, da bi ena od strank rekla: hočemo tega direktorja ali to direktorico.«
»Populistična gibanja in ekstremna desnica želijo uničiti javne medijske servise po vsej Evropi.«
»Novinarje namreč dojemajo kot posrednike vladnih informacij. To izjemno ogroža javne medijske servise in kakovostno novinarstvo.«
»Javni mediji namreč pripadajo ljudem in ne vladi.«
»Vsak politik, ki si želi prevzeti nadzor nad javnim medijskim servisom, ga želi v resnici uničiti.«
»Na javne RTV-je je treba gledati kot na javne ustanove, ki služijo vsem segmentom družbe, in ne delujejo zgolj v korist vladnih oz. političnih strank.«
»Politčni organi tudi ne bi smeli odločati o novinarskem kadru.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju